BN Int Czech Republic

Holandská společnost BN International je světovým lídrem v oblasti výroby vrstvených materiálů. Byla založena v roce 1926 pod názvem Balatum NV a v roce 1979 se ujal současný název BN International. Dalším mezníkem se stal rok 1995, kdy došlo ke spojení s českou firmou Platex, která se zabývá textilní výrobou. Z této spolupráce časem vzešla ekologická výroba technických tkanin, která se stala hlavní součástí výrobního programu.

Samotná výroba je bohatá na různé alternativy, kam spadají jak klasické produkty, tak speciální zakázky na míru. Mezi nejčastější požadavky patří knihařská či smirková plátna a průmyslové tkaniny.

Materiály pro polygrafii

Mezi polygrafické materiály patří především knihařská plátna, vrstvené papíry a tkaniny upravené pro tisk a bezpečnostní dokumenty. Knihařská plátna jsou určená pro knižní vazby, fotoalba, diáře, pasparty, slepotisk, sítotisk a další. Vrstvené tkaniny a papíry mají uplatnění především při výrobě bezpečnostních dokladů (pasů). Mezi alternativní tkaniny patří print media – potisknutelná plátna, která jsou vhodná pro reprodukci obrazů a fotografií.

Podkladové tkaniny pro brusná plátna

Podkladové tkaniny pro brusná plátna jsou dodávané v šířích 940 – 2050 mm a jsou optimalizované pro nejnáročnější použití. Výroba je zaměřena na různé klihové a syntetické alternativy, váhové kategorie, tuhosti a pevnosti.

Speciální projekty

Neustálý vývoj umožňuje vznik alternativ, které mají různé vlastnosti a přihlíží ekologickým a ekonomickým požadavkům klientů. Mezi technologie společnosti patří vrstvení tkanin a papíru, laminace papíru na tkaninu, různé implementace a barvení tkanin.

V případě zájmu jsou v nabídce vzorky tkanin i vrstvených papírů.

Chcete zaslat nezávaznou nabídku nebo máte speciální požadavky? Pro více informací nás kontaktujte.